Zvicër

Latest Zvicër News

Vetëm disa orë na ndajnë nga ndeshja e madhe për Titullin Botëror në boks në organizimin e WBF

“The Cobra” Arnold Gjergjaj neser më 2 shtator në Basel do të

Admin Admin September 1, 2023

FTESË PËR REGJISTRIMIN E NXËNËSVE PËR VITIN SHKOLLOR 2023/24

“SHKOLLA SHQIPE” ZVICËR FTESË PËR REGJISTRIMIN E NXËNËSVE PËR VITIN SHKOLLOR 2023/24

SYRI TV SYRI TV August 26, 2023

Zvicër: E helmon dhe e lidh me kabllo në fyt gruaja shqiptare burrin e saj

Luljeta A. (53) dhe Arsim A. (48) kanë se bashku tre fëmijë.

SYRI TV SYRI TV August 18, 2023

UKSHFZ dëshmoi, se të bashkuar, do të jemi më të fort edhe më të suksesshëm

NGA: DASHNIM HEBIBI Nga Kosova kishin ardhur enkas për këtë ngjarje të madhe

SYRI TV SYRI TV Juli 10, 2023

Ekipi FC Kosova nga Zürich është fitues i “KUPËS SË DIASPORËS 2023” nën patronatin e UKSHFZ në Zvicër

Që nga mëngjesi është zhvilluar një garë madhështore dhe futboll vëllazëror me

SYRI TV SYRI TV Juli 9, 2023

Deputetet zviceran revoltohen me politikat e njeanshme te BE-se. I dërgojnë letër KE-së ne Bruksel: Stop masave ndaj Kosovës, ndaj viktimes!

Berne, 6 korrik -Parlamentarët zviceranë kanë dalë kundër masave të Bashkimit Evropian

SYRI TV SYRI TV Juli 6, 2023

Vaxhid Sejdiu, veprimtar i dalluar i “Shkollës Shqipe” dhe mbarë komunitetit shqiptar në Zvicër

...Edhe vitit shkollor 2022/23 po i afrohet fundi. Çdo vit shkollor ka

Admin Admin Juli 4, 2023

FUNKSIONI I IMAMIT NË KOHËN E GLOBALIZMIT

     Globalizmi është një temë komplekse, pasi si proces, shtrihet në

Admin Admin Juli 4, 2023

Po shtohen radhët e Partisë Guxo në Zvicër!

Sot në Hochdorf afër Luzernit,u bë themelimi i Nëndegës së Partisë Guxo

SYRI TV SYRI TV Juli 2, 2023

Teleferiku i ri në 3800 metra mbi nivelin e detit në kufirin Zvicër-Itali

Një teleferik i ri, i cili lejon vizitorët pa ski të kalojnë

SYRI TV SYRI TV Juli 2, 2023