SYRI TV

433 Articles

Hapet shkollë shqipe në Amrisvil të Kantonit të Turgaut

Pavarësia e Kosovës në Amrisvil (Amriswil) të Kantonit të Turgaut (Thurgau) nuk

SYRI TV SYRI TV Februar 20, 2024

Dashnim Hebibi: „Të krijojmë një bankë komerciale shqiptare në Zvicër”

Fotoreportazh nga Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore; Tre ngjarje të

SYRI TV SYRI TV Februar 20, 2024

Shqipëri: RSF i bën thirrje Gjykatës së Lartë të mbrojë me vendosmëri konfidencialitetin e burimeve gazetareske në rastin e Elton Qyno-s

RSF i bën thirrje Gjykatës së Lartë të mbrojë me vendosmëri konfidencialitetin

SYRI TV SYRI TV Februar 19, 2024

Një kosovar që provoi ta luaj « biznesin » në Zvicër kapet nga policia.

Bernë, 15 shkrut – Një shqiptar i Kosovës me banim në Aargau është

SYRI TV SYRI TV Februar 15, 2024

Babai shqiptar kërkon ndihmë për vajzën (2) e kidnapuar në Zvicër. Rastin e ka denoncuar edhe në polici

Një mërgimtar nga Zvicra, Xhavit Podvorica i cili jeton dhe vepron ne Fischbach-Göslikon

SYRI TV SYRI TV Februar 15, 2024

Florim Useini: “Të jemi më të bashkuar dhe të punojmë shumë më seriozisht për brezin e ri“

NGA: DASHNIM EBIBI MË: 14 SHKURT 2024 Intervistë ekskluzive me z. Florim Useini, kryetari

SYRI TV SYRI TV Februar 15, 2024

Gazetari shqiptar në Gjenevë kërkon nga kolegët zviceran që emrin “Kosovo” ta përdorin në shqip: Kosovë!

Nefail Maliqi, ështe ky Gazetar ynë i njohur nderkombëtar në Gjenevë i

SYRI TV SYRI TV Februar 14, 2024

Lazio e fiton në shtëpi ndeshjen e parë ndaj Bayernit

Lazio ka arritur ta fitojë ndeshjen e parë ndaj Bayern Munich. Ekipi

SYRI TV SYRI TV Februar 14, 2024

Serbia e zhgenjyer! Kritikoi ambasadorin helvetik pse nuk u solidarizua me propagandën dhe gënjeshtrat e Vucicit ndaj KS në OKB.

Në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara,

SYRI TV SYRI TV Februar 10, 2024

LAJMI I FUNDIT : Plan për atentat ndaj kryeministrit Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është kërcënuar me vrasje, masa të rrepta

SYRI TV SYRI TV Februar 10, 2024