SYRI TV

433 Articles

Dua Lipa uron 28 Nëntorin: “Një komb, një flamur”

Dua Lipa, këngëtarja  me famë ndërkombëtare nuk e ka fshehur kurrë se

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Për herë të parë në 78 vite, shqiptarët e Sanxhakut festojnë zyrtarisht Ditën e Flamurit!

Për të parën herë pas 78 vitesh, Festa e Flamurit festohet zyrtarisht

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Përballjet e Serbisë me tapitë shqiptare të Sanxhakut të Nishit

Për të pasur lexuesi një ide për problemin e tapive të Sanxhakut

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Si u vra Isa Boletini te ura e Ribnicës?

Lideri i krahut ushtarak të Ismail Qemalit, është lindur më 15 janar

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Fshati në Mal të Zi që ruajti identitetin shqiptar dhe i rezistoi armiqeve (VIDEO)

Trevat tona shqiptare e kanë të shkruar historinë e tyre shqip dhe

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Video: Këngëtarja rumune këndon këngën për Adem Jasharin: Zemra ime qan për vuajtjet që keni kaluar

Këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur audiencën shqiptare me zërin e

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Boksieri shqiptar fitoi titullin WBC – Video, legjenda Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjë’

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Për kauzën e shqiptarëve në Luginën e Preshevës duhet dhe do të jemi një

Presidentja Vjosa Osmani tha se “ërgata shqiptare është padyshim shtylla e lëvizjes

SYRI TV SYRI TV November 23, 2023

UEFA hap thesin, 371 milionë euro shpërblime, rrit me 23% bonuset – Ja sa milionë përfiton Shqipëria vetëm nga kualifikimi

Shqipëria është vetëm një pikë larg Evropianit. Kjo do të ishte një

SYRI TV SYRI TV November 18, 2023

Kryetari i UKSHFZ z. Feti Demoli: Takim me kombëtaren e Kosovës dhe kryetarin e FFK z. Agim Ademi në Basel

Në kuadër te UKSHFZ dhe TV Syri në Zvicër sot kemi takim

SYRI TV SYRI TV November 18, 2023