SYRI TV

556 Articles

UKSHFZ me kryetarin Feti Demoli dhe kryesinë, janë në shënjestër të sponsorëve në Zvicër.

UKSHFZ pas pandemisë me anëtar të ri në kryesi funksionon gjithandej Zvicrës

SYRI TV SYRI TV September 19, 2022

Si sillet bota: Tani Rusia kërkon “paqen”, Ukraina do “luftën”

Është e çuditshme se si rokadat në luftëra mund të ndodhin dhe

SYRI TV SYRI TV September 16, 2022

“VITI I GJUHËS LETRARE SHQIPE”

  Me rastin e 50-vjetorit të Kongresit të Drejtshkrimit, Këshilli Koordinues i

SYRI TV SYRI TV September 15, 2022

Kamberi ja thot në sy Vuçiqit: Kosova është e pavarur, duhet të ja thoni të vërtetën serbëve

Në Kuvendin e Serbisë ka filluar seanca e posaçme në të cilën

SYRI TV SYRI TV September 13, 2022

Tërnava, Gjergji e Krasniqi arrijnë në Hagë, vizitojnë ish-krerët e UÇK-së

Sot në Hagë kanë arritur tre klerikë fetarë nga Kosova, pasi nesër

SYRI TV SYRI TV September 9, 2022

Ardita Sinani falenderon ministrat Bislimi e Nagavci për kontributin e madh për Luginën

Reciprociteti midis serbëve në Kosovë dhe shqiptarëve në Serbi është garancë për

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi: Ka ardhur momenti që çështja e Luginës së Preshevës të marrë vëmendje edhe nga bashkësia ndërkombëtare

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka shkruar në Facebook për vizitën që ka zhvilluar

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi e Nagavci me Këshillin Kombëtar Shqiptar: Do t’i rrisim fondet për Luginën

Ka filluar takimi i zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe

SYRI TV SYRI TV September 5, 2022

Enzian Ameti debuton në ligën belge 2 ndeshje 4 gola

Nga Artemisa Kastrioti, Nju Jork Sportisti shqiptar Gentian Ameti ka lindur në

SYRI TV SYRI TV September 3, 2022