Zvicër

Latest Zvicër News

U mbajt Kuvendi i Tretë i “Shkollës Shqipe” – Zvicër

U mbajt Kuvendi i Tretë i “Shkollës Shqipe” - Zvicër Dje, me

SYRI TV SYRI TV Januar 23, 2023

Presidentja e Kosoves Vjosa Osmani ne Davos të Zvicres me 16 janar ne Fourimin Boteror Ekonomik (WEF)

Forumi Ekonomik Botëror sivjet do të mbahet në qytetin pitoresk te Alpeve

SYRI TV SYRI TV Januar 7, 2023

Politikani Zviceran i quajti fashistë serbët e Vucicit dhe të Putinit

Bernë, 6 dhjetor -« Ju lutem mos thoni se “konflikti ndërmjet Serbisë dhe

SYRI TV SYRI TV Januar 6, 2023

Xhafer Sejdiu nderohet me titullin Ambasador i Paqes në Zvicër

Xhafer Sejdiu për një kohë të gjatë është angazhuar në organet e

SYRI TV SYRI TV Oktober 21, 2022

Shqiptarët e Sarganserlandit në Zvicër bëhen me mjek am shqiptarë, dr. Mirsad Osmani nga Sllupçani hapi ordinancën e tij!

Nga 1 shtatori i këtij viti mërgimtarët shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

ALBA MOTORSPORT të shtunën me 3 shtator feston 20 vjetorin e themelimit në Reinach AG

Të nderuar shokë, bashkëkombës, motoriste të pasionit me datë 03. 09. 2022

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

“Në shërbim të gjuhës dhe shkollës shqipe”

Të enjten, me datën 28 korrik 2022 përfaqësuesit e Këshillit Koordinues të

SYRI TV SYRI TV Juli 31, 2022

SI TA DALLOJMË INTELEKTUALIN E VËRTETË NGA PSEUDOINTELEKTUALI?

Shkruan: Ahmet Asani ▪︎ Dallimi mes intelektualit të vërtetë dhe atij të

SYRI TV SYRI TV Juli 19, 2022

Policia denon zviceranin pse e nget veturen me shpejtesi te ngadalesuar, kurse shqiptaret pse shpejte!

Një zviceran gjobitet me 780 franga për të qenë shumë i ngadalshëm

SYRI TV SYRI TV Juli 13, 2022