Europa

Latest Europa News

Në Torino të Italisë KKAD mori pjesë në Panairin e Librit “Letra nga Diaspora – Gjuhë në pasqyrë”

Panairi i Librit në Torino të Italisë 18- 22 maj 2023 dëshmoi

SYRI TV SYRI TV Mai 29, 2023

Deputetja britanike kritikon ndërkombëtarët për qëndrimin lidhur me zhvillimet në Veri

Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin britanik, Alicia Kearns,

SYRI TV SYRI TV Mai 26, 2023

Kosovari vret gruan e tij në një parking në Gjermani

Një grua 28-vjeçare vdiq si pasojë e dhunës së ushtruar në të

SYRI TV SYRI TV Mai 22, 2023

Gjermani| Të shtëna në fabrikën e Mercedesit, ka të vdekur e të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në fabrikën e Mercedesit në Sindelfingen të

SYRI TV SYRI TV Mai 11, 2023

„Toleranca fetare dhe diversiteti shoqëror te shqiptarët në gjithë botën“

Nuk ka asnjë vend në botë, ku nuk janë pasuar konflikte mes

SYRI TV SYRI TV Mai 10, 2023

Shqiptarët 300 vjet në Ukrainë, sa pak dihet për ta!

Flasin toskërishten e vjetër, ruajnë kostumet popullore qindravjeçare, festojnë Shën Gjergjin në

SYRI TV SYRI TV Mai 3, 2023

Në Aachen të Gjermanisë u përurua libri «Atdhetari i Shtigjeve të Lirisë – Xhavit Haziri» të autorit Mustafë Krasniqi

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, krijuesve, publicistëve, poetëve,

SYRI TV SYRI TV April 12, 2023