Manchester City paraqet Kosovën si pjesë të Serbisë

Admin

Kampioni në fuqi i Evropës, Manchester City, e ka paraqitur shtetin e Kosovës si pjesë të Serbisë.

Në prezantimin që ia ka bërë mesfushorit Mateo Kovaçiq, që vjen nga Kroacia, klubi anglez nuk e ndarë Kosovën nga Serbia në hartën e prezantuar.

Kovaçiq u ble nga Chelsea dhe do të qëndrojë te cityzens deri në vitin 2027.

Nuk është hera e parë që Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë nga klubet e njohura. Më herët, të njëjtën e kishte bërë edhe Manchester Unitedi, por pas reagimeve e kishte përmirësuar.