Kulturë

Latest Kulturë News

Besimtarët myslimanë në Emmenbrücke festojnë Kurban Bajramin

Kurban Bajrami është njëra nga dy festat më të mëdha islame. Për

SYRI TV SYRI TV Juni 28, 2023

Pas Enrique Iglesias dhe Ricky Martin, një tjetër emër i famshëm i muzikës do të vijë në Shqipëri këtë verë

Duket se edhe një emër tjetër do të mbajë koncert në Shqipëri

Admin Admin Juni 22, 2023

Luftëtarët e Riaces: Statujat antike greke që ngjajnë shumë me shqiptarët me plis, dhe pyetja e interpretimit të objekteve arkeologjike

Në vitin 1972, Stefano Mariottini po bënte “snorkeling” në afërsi të Monasteracit

Admin Admin Juni 14, 2023

Pjesëmarrja e KKAD-së në dy konferencat e mbajtura në Kosovë “Mërgata, Kosova dhe Dialogu” dhe në konferencën “Diaspora Flet”

Në dy konferencat e mbajtura në Kosovë, “Mërgata, Kosova dhe Dialogu” dhe

SYRI TV SYRI TV Mai 30, 2023

Mosmirënjohja

  Një fenomen i zakonshëm në ditët dhe epokën tonë. Çfarëdo që

Admin Admin Mai 25, 2023

Angela Martini, dhuratë Shkodrës në ditëlindjen e saj

Modelja Angela Martini, ka vendosur që në këtë ditëlindje t’i dhurojë vendlindjes

Admin Admin Mai 24, 2023

Vdes në moshën 83 vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset

Admin Admin Mai 24, 2023

DokuFest shfaq 11filma të të rinjëve Kosovar në Gjenevë te Zvicrës

Më 26 maj, Eroll Bilibani & Malbora Krajku, do të udhëtojnë në

SYRI TV SYRI TV Mai 20, 2023

Shqipëria ia zgjat dorën Kosovës, ia ofron bregdetin shqiptar për sportet e lundrimit në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria e ka ndihmuar gjithmonë Kosovën kur kjo e fundit ka pasur

SYRI TV SYRI TV Mai 17, 2023

U hap një klasë për mësimin e gjuhës shqipe në Effretikon të kantonit të Cyrihut

Përpjekjet nuk kanë të ndalur. Gjatë gjithë vitit shkollor kemi bërë çmos

SYRI TV SYRI TV Mai 16, 2023