Vendi

Latest Vendi News

Vuçiq: Albin Kurti kërkoi që çdo të drejt e serbëve në Kosovë të vlejë për shqiptarët në Luginë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në këto momente po mbanë konferencë për

SYRI TV SYRI TV August 21, 2022

Digjen 50 hektarë mal me pisha në Corroticë të Preshevës (video)

Një zjarr i madh kishte shpërthyer gjatë pasdites së ditës së Premte

SYRI TV SYRI TV August 6, 2022

Shaip Kamberi organizon Koktej Falenderimi për Lagjën e Strukarëve në Tërnoc.

Sot edhe zyrtarisht, Komisioni Republikan Zgjedhor ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve dhe

SYRI TV SYRI TV Juli 11, 2022

«Arrihet marrëveshja për faturimin e energjisë në 4 komunat në veri të Kosovës

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi në Twitter: "Arrihet marrëveshja për implementimin e udhërrëfyesit të

SYRI TV SYRI TV Juni 21, 2022

Berisha: Rama në Kosovë si misionar i Beogradit për ta rrëzuar Qeverinë Kurti

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka folur për vizitën e kryeministrit Edi

SYRI TV SYRI TV Juni 20, 2022

Thirrje ndërgjegjës së veteranit mashtrues!

Vjedhja dhe mashtrimi janë dy dukuri të ndërlidhura njëra më tjetrën. Pa

SYRI TV SYRI TV Juni 19, 2022

Tri dekadat e Referendumit të Krahinës Shqiptare

Shkruan: Refik HASANI Me rastin e 30-vjetorit jubilar të mbajtjes së Referendumit

SYRI TV SYRI TV Juni 12, 2022

Kurti u shkruan kancelarive: Ja pse Kosova e kundërshton nismën e Vuçiçit për Ballkanin e Hapur

Në prag të mbledhjes së radhës të nismës Ballkani i Hapur, pikërisht

SYRI TV SYRI TV Juni 7, 2022

Ku ngelën 11 vota për një ulëse në Kuvendin e Serbisë për Shaip Kamberin

Ky është realiteti jonë i shqiptarëve për unitet. Nuk po zbrazet Lugina

SYRI TV SYRI TV Mai 28, 2022

Na ishte njëherë… Të gjitha përrallat e bukura nisin kështu…

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Na ishte njëherë... Të gjitha përrallat e bukura

SYRI TV SYRI TV Mai 28, 2022