Vendi

Latest Vendi News

Flet Besa Kokëdhima pasi fitoi Festivalin e Këngës: “Do bëj maksimumin ta përfaqësoj Shqiptarinë denjësisht”

Këngëtarja Besa Kokëdhima, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me

SYRI TV SYRI TV Dezember 24, 2023

“Lugina do bashkëpunim me Kosovën e jo konfrontim” – Shaip Kamberi shpall fitoren

Shaip Kamberi edhe zyrtarisht ka konfirmuar fitoren e një mandati tjetër si

SYRI TV SYRI TV Dezember 17, 2023

Vitin e kaluar u shkurorëzuan mbi 2 mijë çifte, më së shumti në Prizren

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Shkurorëzimeve për

SYRI TV SYRI TV Dezember 7, 2023

Meloni ia kërkoi Vuçiqit njohjen ‘de jure’ të Kosovës, shkruan La Republika

Vizita e kryeministres italiane, Giorgia Meloni, të dielën në Serbi, duhet të

SYRI TV SYRI TV Dezember 4, 2023

Parakalim 3 orë në shesh, flet “Skënderbeu”: Veshjen e krijova vetë, peshon 12 kg

Ish-oficeri i RENEA, Shkëlzen Brahaj, i cili imitoi Skënderbeun gjatë festimeve të

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Dua Lipa uron 28 Nëntorin: “Një komb, një flamur”

Dua Lipa, këngëtarja  me famë ndërkombëtare nuk e ka fshehur kurrë se

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Për herë të parë në 78 vite, shqiptarët e Sanxhakut festojnë zyrtarisht Ditën e Flamurit!

Për të parën herë pas 78 vitesh, Festa e Flamurit festohet zyrtarisht

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Përballjet e Serbisë me tapitë shqiptare të Sanxhakut të Nishit

Për të pasur lexuesi një ide për problemin e tapive të Sanxhakut

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Si u vra Isa Boletini te ura e Ribnicës?

Lideri i krahut ushtarak të Ismail Qemalit, është lindur më 15 janar

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Fshati në Mal të Zi që ruajti identitetin shqiptar dhe i rezistoi armiqeve (VIDEO)

Trevat tona shqiptare e kanë të shkruar historinë e tyre shqip dhe

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023