Kulturë

Latest Kulturë News

NËNË MOJ NA E SHANË, NA E VRANË KËTË VIGAN LIBERATOR/ SHENJËTOR!

Nga Fatmir Brajshori-Tushi Kur e bëra këtë shkrim, aso kohe pata thënë:

SYRI TV SYRI TV Juli 30, 2023

Metamorfoza e fajit dhe mëkati i Ali Podrimjes?!

Shkruan: Shefqet Dibrani Mbresa rreth poezisë “ ALI PODRIMJA ËSHTË FAJTOR” , të poetit

SYRI TV SYRI TV Juli 24, 2023

Ushqimi pikant pse na pëlqen? Shkenca prapa “nxehtësisë”

Ushqimet pikante shkaktojnë dhimbje fizike, jo vetëm në gojë, por ndonjëherë në

SYRI TV SYRI TV Juli 22, 2023

HIXHRETI-REFLEKTIM I VLERAVE MADHORE

Shkruan: Bashkim Aliu   Historia botërore është e mbushur përplot me ngjarje

SYRI TV SYRI TV Juli 20, 2023

Vaxhid Sejdiu, veprimtar i dalluar i “Shkollës Shqipe” dhe mbarë komunitetit shqiptar në Zvicër

...Edhe vitit shkollor 2022/23 po i afrohet fundi. Çdo vit shkollor ka

Admin Admin Juli 4, 2023

FUNKSIONI I IMAMIT NË KOHËN E GLOBALIZMIT

     Globalizmi është një temë komplekse, pasi si proces, shtrihet në

Admin Admin Juli 4, 2023

Stambolli i ka dedikuar gjithë Parkun një shqiptari

Emri i Adem Jashari, i cili ra dëshmor bashkë me 56 shokë,

Admin Admin Juli 3, 2023

Besimtarët myslimanë në Emmenbrücke festojnë Kurban Bajramin

Kurban Bajrami është njëra nga dy festat më të mëdha islame. Për

SYRI TV SYRI TV Juni 28, 2023

Pas Enrique Iglesias dhe Ricky Martin, një tjetër emër i famshëm i muzikës do të vijë në Shqipëri këtë verë

Duket se edhe një emër tjetër do të mbajë koncert në Shqipëri

Admin Admin Juni 22, 2023

Luftëtarët e Riaces: Statujat antike greke që ngjajnë shumë me shqiptarët me plis, dhe pyetja e interpretimit të objekteve arkeologjike

Në vitin 1972, Stefano Mariottini po bënte “snorkeling” në afërsi të Monasteracit

Admin Admin Juni 14, 2023