Sport

Latest Sport News

Era Istrefi në stadiumin e Napolit, e përcjell Amir Rrahmanin

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi ka përcjellur nga stadiumi “Armando Maradona” futbollistin Amir

Besim Laci Besim Laci Mai 22, 2023

I biri i legjendës rumune kërkon fitore ndaj Zvicrës dhe ndaj Kosovës

Ianis Hagi është i biri i legjendës rumune, Gheorghe Hagi.   Mesfushori

Besim Laci Besim Laci Mai 22, 2023

Haxhi Krasniqi takohet me kreun e FFK-së, Agim Ademi, e falënderon për mundësinë që ia dha

  Haxhi Krasniqi është pritur sot nga kryetari i Federatës së Futbollit

Besim Laci Besim Laci Mai 22, 2023

ZYRTARE: Rami Hadar, përzgjedhës i ri i Kosovës

  Tashmë është zyrtare: Rami Hadar është zgjedhur selektor i Kombëtares së

Besim Laci Besim Laci Mai 22, 2023

Amar Koqi nga Shqipëria e fiton turneun tradicional të boksit “Lah Nimani”

Me organizim të Federatës së Boksit të Kosovës, gjatë fundjavës është mbajtur

Besim Laci Besim Laci Mai 22, 2023

Përparim Rama dhe Haxhi Krasniqi premtojnë spektakël në natën e paharrueshme të 5 gushtit në Prishtinë

Boksieri i famshëm shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi është pritur sot nga kryetari

SYRI TV SYRI TV Mai 21, 2023

Kosova do ta zyrtarizojë të hënën trajnerin para ndeshjeve me Zvicrën dhe me Danimarkën

Kombëtarja e Kosovës do të bëhet me përzgjedhës të ri të hënën

SYRI TV SYRI TV Mai 20, 2023

FC Iliria vazhdon ta bëjë krenar komunitetin shqiptar në Zvicër, e fiton Kupën për herë të katërt në histori

Komunitetit shqiptar në Zvicër nuk i kanë munguar asnjëherë sukseset në sfera

SYRI TV SYRI TV Mai 20, 2023

Trepça dhe Peja do ta zhvillojnë të enjten ndeshjen e pestë finale, titulli vendoset në Mitrovicë

Trepça dhe Peja do ta zhvillojnë të enjten përballjen e pestë dhe

SYRI TV SYRI TV Mai 17, 2023

Moral Pozhegu, historia e suksesit në gazetarinë sportive në Kosovë

Sporti kosovar është përballur me vështirësi të mëdha në vitet e para

SYRI TV SYRI TV Mai 17, 2023