Zvicër

Latest Zvicër News

ALBA MOTORSPORT të shtunën me 3 shtator feston 20 vjetorin e themelimit në Reinach AG

Të nderuar shokë, bashkëkombës, motoriste të pasionit me datë 03. 09. 2022

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

“Në shërbim të gjuhës dhe shkollës shqipe”

Të enjten, me datën 28 korrik 2022 përfaqësuesit e Këshillit Koordinues të

SYRI TV SYRI TV Juli 31, 2022

SI TA DALLOJMË INTELEKTUALIN E VËRTETË NGA PSEUDOINTELEKTUALI?

Shkruan: Ahmet Asani ▪︎ Dallimi mes intelektualit të vërtetë dhe atij të

SYRI TV SYRI TV Juli 19, 2022

Policia denon zviceranin pse e nget veturen me shpejtesi te ngadalesuar, kurse shqiptaret pse shpejte!

Një zviceran gjobitet me 780 franga për të qenë shumë i ngadalshëm

SYRI TV SYRI TV Juli 13, 2022

Ne Gjenevë sot u mbajt ndeshja dhe koncerti i madh humanitar dedikuar “Jetimave te Ballkanit”

Mysafiret special nga Kosova qe erdhen ne Gjenevë per ta ndjekur evenementin humanitar

SYRI TV SYRI TV Mai 30, 2022

Bankierët tregojnë sesa para kanë rusët në llogaritë offshore në Zvicër

Shoqata Zvicerane e Bankierëve (SBA) ka vlerësuar se bankat mbajnë midis 150

SYRI TV SYRI TV April 4, 2022

Zviceranët ngrijnë asete ruse në vlerë prej mbi 5.2 miliardë eurove

Qeveria zvicerane ka ngrirë rreth 5.75 miliardë franga zvicerane (5.2 miliardë euro)

SYRI TV SYRI TV April 4, 2022

Si po i vendosin taksa vendet evropiane Netflixit, duke e detyruar gjigantin e transmetimit të investojë në kinematë e tyre?

Qeveritarët zviceranë së shpejti do të votojnë nëse Netflixi duhet të paguajë

SYRI TV SYRI TV April 4, 2022

Raportet ekonomike mes Kosovës dhe Zvicrës

Zvicra është njëra ndër shtetet e cila vazhdimisht ka mbështetur Kosovën dhe

SYRI TV SYRI TV April 4, 2022