Shorti i FA Kupës vë përballë Liverpoolin me Evertonin

Liverpool do të takohet me Evertonin në FA Kupë, duke dhuruar një spektakël qenë këtë raund të këtij kompeticioni. Djelmoshat e Jurgen Klopp do të...

IKD: Prokuroria në mënyrë selektive po ofron qasje në dokumentet publike

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka reaguar ndaj moszbatimit të Ligjit për Qasje në Dokumentet Publike, qasjes selektive dhe zbatimit të standardeve të...

BABË E BIR VDESIN MBRENDA DITËS NË FSHATIN BREZNICË TË BUJANOCIT

Dje, më 5 mars kishte ndërruar Almir Alimi djali i Mejdiut nga fshati Breznicë Komuna e Bujanocit nga një sëmundje natyrore. Pasi e kishin...

NË SIDNEJ PLAZHET E STËRMBUSHURA ME NJERËZ PËR TU FRESKUAR

Dje, qyteti Sidnej i Australisë ishte vendi më i nxehtë i globit. Temperatura sillej prej 47-50 gradë celsius. Deri sa në Anerikën veriore po...

19 VJET MË PARË ËSHTË MBAJTUR KONFERENCA E PARË E RAMBUJESË

Sot e 19 vjet më parë, pikërisht më 6 shkurt 1999 kishte nisur punën Konferenca e parë në Rambuje të Francës e cila kishte...

FUSHË KOSOVA, QYTEZA KU U KRYEN KRIMET MË MIZORE NDAJ SHQIPTARËVE VENDORË

Nga Fehmi Ramadani Fushë Kosovë, më 28 MARS 2018.- Kishin kaluar vetëm katër ditë nga fillimi i bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarako-policore dhe çetnike...

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe Rini Dauti, janë të ftuarit e...

Tactics Children Make Money on line for More Money

That is the right mac, and it's extremely critical that you absorb in to your the perfect site for creating article routine. It's potential...

HAMDI ÇOBAN, KAPITALISTI MË I VEÇANTË NË BOTË

Hamdi Çobani, pronari i Kompanisë "Chobani Yuogurt Hamdi" në SHBA, një biznismen me origjinë turke, i cili kishte ardhur dikur me duar në xhepa...

Vajza e Milaim Ramës realizon eurogol për Zurichun, ajo e përfaqëson Kosovën

Alketa Rama, vajza e ish-futbollistit të mirënjohur kosovar të Përfaqësueses së Zvicrës, Milaim Rama po vazhdon të...

Lajmet e fundit

Kroacia dënon ish kryeministrin me nëntë vjet burg, ia konfiskon pasurinë tërë familjes së...

Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me nëntë vite...

Strategjia e habitshme e Suedisë kundër koronavirusit – Ndërkallje e 360 Gradë

Shumica e vendeve të Evropës janë izoluar tërësisht, në përrpjekje për të frenuar përhapjen e COVID-19, por krejt ndryshe po ndodh me...

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit...

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, e ka cilësuar të pafalshme veprimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, siç thotë ajo, për t’iu bashkuar lojës...