Europa

Latest Europa News

BE dënon kërcënimet serbe për vdekje ndaj deputetit shqiptar në Beograd

Bruksel / UE, 28 shkurt -Per dy dite rresht ne Bashkimin Evropian

SYRI TV SYRI TV Februar 28, 2023

Përse Shqipëria është jashtë Projekt Marëveshjes Franko-Gjermane Kosovë-Serbi?

Nuk është rastësi që Shqipëria si vëndi të cilit i kanë rrëmbyer

SYRI TV SYRI TV Februar 28, 2023

Lajmi fundit nga Brukseli: Te henen e ardhshme Escobar dhe Lajcak ne seline e NATO-s

Bruskel, 6 dhejtor -Ne fillim te javes se ardhshjme do gjenden per

SYRI TV SYRI TV Januar 6, 2023

Kroacia hyn në Eurozonë dhe Schengen

Kroacia më 1 janar ndryshoi monedhën e saj në euro dhe zyrtarisht

SYRI TV SYRI TV Januar 1, 2023

Debutojnë në Gjermani trenat e parë e parë në botë tërësisht me hidrogjen!

E ardhmja e udhëtimeve miqësore me mjedisin mund të jetë tashmë këtu

SYRI TV SYRI TV August 29, 2022

Kush po e do më shumë? Gara për Kosovën apo…çka?

Shkruan: Skenderbeg Klaiqi Kosovën e duan shumë, e duan shqiptarët, por e

SYRI TV SYRI TV Juli 23, 2022

Masakër në Francë, një person vret 5 anëtarë të familjes së tij

Një masakër e vërtetë ka ndodhur këtë të mërkurë në Francë. Mediat

SYRI TV SYRI TV Juli 21, 2022

Vuçiq nga Brukseli: Do të përgjigjemi seriozisht nëse Kosova aplikon në KE

Ambiciet e mundshme të Republikës së Kosovës për anëtarësimin në Këshillin e

SYRI TV SYRI TV Mai 12, 2022

Kosova aplikon për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Doruntina Baliu Kosova ka aplikuar të enjten, për t’u bërë anëtare e

SYRI TV SYRI TV Mai 12, 2022