Vendi

Latest Vendi News

Për herë të parë në 78 vite, shqiptarët e Sanxhakut festojnë zyrtarisht Ditën e Flamurit!

Për të parën herë pas 78 vitesh, Festa e Flamurit festohet zyrtarisht

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Përballjet e Serbisë me tapitë shqiptare të Sanxhakut të Nishit

Për të pasur lexuesi një ide për problemin e tapive të Sanxhakut

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Si u vra Isa Boletini te ura e Ribnicës?

Lideri i krahut ushtarak të Ismail Qemalit, është lindur më 15 janar

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Fshati në Mal të Zi që ruajti identitetin shqiptar dhe i rezistoi armiqeve (VIDEO)

Trevat tona shqiptare e kanë të shkruar historinë e tyre shqip dhe

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Për kauzën e shqiptarëve në Luginën e Preshevës duhet dhe do të jemi një

Presidentja Vjosa Osmani tha se “ërgata shqiptare është padyshim shtylla e lëvizjes

SYRI TV SYRI TV November 23, 2023

Lirik Behluli nga Presheva – zbulim shkencor në “Gjenetikë” në Universitetin e Bohemisë të Republikës Çeke

Lirik Behluli nga Presheva arriti te bëje publikimin shkencor në fushën e

SYRI TV SYRI TV November 15, 2023

Jeremiq: Pas vizitës së von der Leyen, nuk ka dyshim se plani franko-gjerman do të thotë njohje e pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, ka vlerësuar sot se pas vizitës

SYRI TV SYRI TV November 9, 2023

Dedaj: të vërtetën e pagova me shkarkim nga pozita e ambasadorit

Gjergj Dedaj e ka përmendur edhe sot në Gjykatën Speciale shkarkimin e

SYRI TV SYRI TV November 7, 2023

Ramush Haradinaj, ndryshe nga kreu i PDK-së, Memli Krasniqi dhe nga nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, pas takimit me Lajcak

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ndryshe nga kreu i PDK-së, Memli Krasniqi

SYRI TV SYRI TV November 7, 2023

Çedomir Jovanoviq hyn në zgjedhje të Serbise me mesazhin për Kosovën e pavarur

Presidenti i Partisë Liberal-Demokratike në Serbi, Çedomir Jovanoviq, ka njoftuar se do

SYRI TV SYRI TV November 2, 2023