SYRI TV

85 Articles

Si sillet bota: Tani Rusia kërkon “paqen”, Ukraina do “luftën”

Është e çuditshme se si rokadat në luftëra mund të ndodhin dhe

SYRI TV SYRI TV September 16, 2022

“VITI I GJUHËS LETRARE SHQIPE”

  Me rastin e 50-vjetorit të Kongresit të Drejtshkrimit, Këshilli Koordinues i

SYRI TV SYRI TV September 15, 2022

Kamberi ja thot në sy Vuçiqit: Kosova është e pavarur, duhet të ja thoni të vërtetën serbëve

Në Kuvendin e Serbisë ka filluar seanca e posaçme në të cilën

SYRI TV SYRI TV September 13, 2022

Tërnava, Gjergji e Krasniqi arrijnë në Hagë, vizitojnë ish-krerët e UÇK-së

Sot në Hagë kanë arritur tre klerikë fetarë nga Kosova, pasi nesër

SYRI TV SYRI TV September 9, 2022

Ardita Sinani falenderon ministrat Bislimi e Nagavci për kontributin e madh për Luginën

Reciprociteti midis serbëve në Kosovë dhe shqiptarëve në Serbi është garancë për

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi: Ka ardhur momenti që çështja e Luginës së Preshevës të marrë vëmendje edhe nga bashkësia ndërkombëtare

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka shkruar në Facebook për vizitën që ka zhvilluar

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi e Nagavci me Këshillin Kombëtar Shqiptar: Do t’i rrisim fondet për Luginën

Ka filluar takimi i zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe

SYRI TV SYRI TV September 5, 2022

Enzian Ameti debuton në ligën belge 2 ndeshje 4 gola

Nga Artemisa Kastrioti, Nju Jork Sportisti shqiptar Gentian Ameti ka lindur në

SYRI TV SYRI TV September 3, 2022

Shqiptarët e Sarganserlandit në Zvicër bëhen me mjek am shqiptarë, dr. Mirsad Osmani nga Sllupçani hapi ordinancën e tij!

Nga 1 shtatori i këtij viti mërgimtarët shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022