Zvicër

Latest Zvicër News

Ekipi FC Kosova nga Zürich është fitues i “KUPËS SË DIASPORËS 2023” nën patronatin e UKSHFZ në Zvicër

Që nga mëngjesi është zhvilluar një garë madhështore dhe futboll vëllazëror me

SYRI TV SYRI TV Juli 9, 2023

Deputetet zviceran revoltohen me politikat e njeanshme te BE-se. I dërgojnë letër KE-së ne Bruksel: Stop masave ndaj Kosovës, ndaj viktimes!

Berne, 6 korrik -Parlamentarët zviceranë kanë dalë kundër masave të Bashkimit Evropian

SYRI TV SYRI TV Juli 6, 2023

Vaxhid Sejdiu, veprimtar i dalluar i “Shkollës Shqipe” dhe mbarë komunitetit shqiptar në Zvicër

...Edhe vitit shkollor 2022/23 po i afrohet fundi. Çdo vit shkollor ka

Admin Admin Juli 4, 2023

FUNKSIONI I IMAMIT NË KOHËN E GLOBALIZMIT

     Globalizmi është një temë komplekse, pasi si proces, shtrihet në

Admin Admin Juli 4, 2023

Po shtohen radhët e Partisë Guxo në Zvicër!

Sot në Hochdorf afër Luzernit,u bë themelimi i Nëndegës së Partisë Guxo

SYRI TV SYRI TV Juli 2, 2023

Teleferiku i ri në 3800 metra mbi nivelin e detit në kufirin Zvicër-Itali

Një teleferik i ri, i cili lejon vizitorët pa ski të kalojnë

SYRI TV SYRI TV Juli 2, 2023

Ushtarët zviceranë luten drejt Mekës në fillim të festës së sakrificës Islame, Kurban Bajrami

Festa më e rëndësishme në Islam, Kurban Bajrami, filloi të mërkurën. Anëtarët

Admin Admin Juni 29, 2023

Arnold Gjergjaj “The Cobra” mbrojti titullin WBF me nokdaunë duke e shkatërruar kundërshtarin në rundin e 4-të (video)

INTERCONTINENTAL HEAVY” një luftë e pa kompromis e Arnoldit që nuk njeh

Admin Admin Juni 24, 2023