SYRI TV

556 Articles

Meloni ia kërkoi Vuçiqit njohjen ‘de jure’ të Kosovës, shkruan La Republika

Vizita e kryeministres italiane, Giorgia Meloni, të dielën në Serbi, duhet të

SYRI TV SYRI TV Dezember 4, 2023

Hapet «Shkolla Shqipe» në Othmarsingen të Kantonit të Aargaut

…Dhe në prag të festës kombëtare 28 Nëntorit shkollave shqipe në Zvicër

SYRI TV SYRI TV November 30, 2023

Parakalim 3 orë në shesh, flet “Skënderbeu”: Veshjen e krijova vetë, peshon 12 kg

Ish-oficeri i RENEA, Shkëlzen Brahaj, i cili imitoi Skënderbeun gjatë festimeve të

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Dua Lipa uron 28 Nëntorin: “Një komb, një flamur”

Dua Lipa, këngëtarja  me famë ndërkombëtare nuk e ka fshehur kurrë se

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Për herë të parë në 78 vite, shqiptarët e Sanxhakut festojnë zyrtarisht Ditën e Flamurit!

Për të parën herë pas 78 vitesh, Festa e Flamurit festohet zyrtarisht

SYRI TV SYRI TV November 29, 2023

Përballjet e Serbisë me tapitë shqiptare të Sanxhakut të Nishit

Për të pasur lexuesi një ide për problemin e tapive të Sanxhakut

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Si u vra Isa Boletini te ura e Ribnicës?

Lideri i krahut ushtarak të Ismail Qemalit, është lindur më 15 janar

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Fshati në Mal të Zi që ruajti identitetin shqiptar dhe i rezistoi armiqeve (VIDEO)

Trevat tona shqiptare e kanë të shkruar historinë e tyre shqip dhe

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Video: Këngëtarja rumune këndon këngën për Adem Jasharin: Zemra ime qan për vuajtjet që keni kaluar

Këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur audiencën shqiptare me zërin e

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023

Boksieri shqiptar fitoi titullin WBC – Video, legjenda Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjë’

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në

SYRI TV SYRI TV November 24, 2023