SYRI TV

433 Articles

Protesta paqësore e mbajtur në Prishtinë, kundër diskriminimit që po ushtron Serbia ndaj shqiptarëve

Me rastin e mbajtjesë së protestës  paqësore me mbështetje  gjithëpopullore, ku Serbia 

SYRI TV SYRI TV Oktober 24, 2023

Shqiprim Arifi, paralajmëron dorëheqjen nga udhëheqja e APN-së

Shqiprim Arifi, përmes një njoftimi në Facebook shprehet se më nuk dë

SYRI TV SYRI TV Oktober 23, 2023

Zgjedhjet kombëtare në Zvicër përfunduan me fitoren nga partitë konservatore dhe partitë e krahut të djathtë

Zgjedhjet kombëtare në Zvicër përfunduan me një fiasko politike për partitë e

SYRI TV SYRI TV Oktober 23, 2023

Historike: Fitoi Islam Alijaj, Per here te pare ne Parlamentin zviceran ulet nje shqiptar!

Sot ne Zvicer jane zhvilluar zgjedhjet federale, per Keshilltar Shteteror dhe deputete

SYRI TV SYRI TV Oktober 23, 2023

Luan Rudaj përballë Iranianit Reisin synon ta mbrojë titullin e kampionit të botës,

Luan Rudaj synon mbrojtjen e titullit të kampionit të botës në sportin

SYRI TV SYRI TV Oktober 16, 2023

Paditet Google në SHBA për diskriminim të gjuhës shqipe

Gjiganti teknologjik Google është paditur në Gjykatën e Lartë të Kalifornisë për

SYRI TV SYRI TV Oktober 14, 2023

Luan Rudaj, Kampioni i botës përgatitet në Tajlandë për meçin e madh të 11 nëntorit në Malishevë

Luan Rudaj po bëhet gati për ta mbrojtur titullin e kampionit të

SYRI TV SYRI TV Oktober 7, 2023

TELEVIZIONET PRIVATE NË KOSOVË FILIALA TË RTS-it!

Fatmir Brajshori-Tushi Është e dhimbshme, e mjerë ,shumë e shëmtuar ajo që

SYRI TV SYRI TV September 29, 2023

A JANË NJERËZ KËTA? Më iritoj dhe më la pa fjalë një PISHPIRIK me emrin Dardan Molliqaj

Fatmir Brajshori- Tushi A JANË NJERËZ KËTA? ( Jo nuk janë; më

SYRI TV SYRI TV September 28, 2023

Hiq dorë nga ëndrra për Kosovën, Kamberi i drejtohet presidenti serb Viçiq

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka kërkuar

SYRI TV SYRI TV September 27, 2023