Klubet gjermane e duan në janar Edon Zhegrovën

SYRI TV

Ylli i Lilles Edon Zhegrova është shumë i pëlqyer në Gjermani, ku shumë klube po e vëzhgojnë.

Kosovari që po shkëlqen në Ligue 1 po mahnit të gjithë këtë edicion dhe ekziston mundësia që të bëhet me skuadër këtë muaj njofton SkySport

Sky SportDE, më saktësisht gazetari i besueshëm Florian Plettenberg raporton se disa klube tashmë kanë mbajtur takime me lojtarin.

Përpos kësaj, Zhegrova është i hapur për t’u larguar në dimër me Lille që do të kërkojë me 20 milionë euro.

“Edon Zhegrova, një ndër të pëlqyerit në Bundesliga tani. Shumë klube nga Gjermania po e monitorojnë. Disa bisedime kanë ndodhur”.

“24 vjeçari nga Lille është i hapur për një transferim në dimër. Çmimi: 17-20 milionë euro”.

“Zhegrova gjithashtu pëlqehet në Angli dhe Spanjë. Por, ëndrra e ti është t’i bashkohet ndonjëres nga top pesë klubet në Gjermani”, nënvizoi “Plettigoal”.

Ndërkohë, Zhegrova e ka fituar vendin e titullarit te Lille dhe në ndeshjen e fundit në Kupën e Francës shkëlqeu me het-trik dhe dy asistime.