(Video) Bekim Zogaj i ftuar në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër, flet për përvojat...

Grenchen, me 6 Janar 2019 I ftuar në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër te gazetari Kasam Selimi, gjyqtari i parë shqiptar që aktualisht gjendet në...

E pabesueshme! Aeroplani i Air Force One VC-25A për Trump nuk mund të rrëzohet...

Air Force One është ndoshta aeroplani më i famshëm në botë, pasi me të udhëtojnë vetëm presidenti amerikan. Ai është një nga mjetet më...

Bashkatdhetarët Shqiptarë Në Zvicër Ishin Dhe Janë Potencial I Madh Për Kauzën Kombëtare

Bashkatdhetarët shqiptarë në Zvicër ishin dhe janë potencial i madh e kontribues për kauzën kombëtare. Bashkëbisedim në TV SYRI HD drejtuar nga z. Musli Saiti,...

TRE VITE PA ASTRITIN!

Sot tre vite më parë në qelinë e burgut të Prizrenit, u vra në mënyrë mizore nga pushteti Astrit Dehari. Pika e Lëvizjes Vetëvendosje...

Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë

Lambert ka vizituar Shqipërinë dhe ka filluar të njoh çështjen shqiptare që në rini të tij me kërkimet e bëra në Arkivin e Lidhjes...

PSE SHTETI I KOSOVËS E FSHEHU KRIMIN KUNDËR ASTRIT DEHARIT?!

    Në vitin 2010, gjatë studimeve për film dhe animacion në Zürich, kisha marrë për detyrë të përgatisja një film dokumentar. Filmi do të kishte pikënisje...

Emisioni BLUE në kuader të TV Syri HD

Gazetari nga Presheva sjell emisioni më te ri në TV Syri HD "EMISIONI BLUE ". Gazetari dhe moderatori Preshevar Arben Mehmeti i cili jeton dhe...

Mbyllet për publikun gjykimi ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve në rastin “Toka”

Është mbyllur për publikun gjykimi ndaj ish-deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Azem Syla dhe të tjerëve, të cilët akuzohen për vepra të...

Miliarda të shkuara dëm dhe 4 të zhdukur: Përmbyset anija gjigante plot me makina

“Golden Ray”, një anije që transportonte automjete, është përmbysur në det, ndërsa 4 anëtarë të ekuipazhit janë të zhdukur. Ngjarja ka ndodhur këtë të diel...

Sulm me armë në Holandë, tre të vrarë e një i plagosur rëndë

Policia holandeze ka njoftuar se tre persona janë vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë në një sulm me armë në qytetin Dordrecht. Gazeta “De...

Lajmet e fundit

Kroacia dënon ish kryeministrin me nëntë vjet burg, ia konfiskon pasurinë tërë familjes së...

Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me nëntë vite...

Strategjia e habitshme e Suedisë kundër koronavirusit – Ndërkallje e 360 Gradë

Shumica e vendeve të Evropës janë izoluar tërësisht, në përrpjekje për të frenuar përhapjen e COVID-19, por krejt ndryshe po ndodh me...

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit...

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, e ka cilësuar të pafalshme veprimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, siç thotë ajo, për t’iu bashkuar lojës...