Bota

Eksploroni kategorin Bota

OKB raporton mbi viziten e Nënsekretarit te Përgjithshëm te Kombeve te Bashkuara z.Lacroix ne Kosove

Nënsekretari i Përgjithshëm për Operacionet e Paqes, Jean-Pierre Lacroix, përfundoi vizitën e

SYRI TV SYRI TV Mai 17, 2023

Lajmi i fundit nga OKB: Neser Keshlli i Sigurimit debaton per Kosoven

Këshilli i Sigurimit të OKB debaton më 27 prill për Kosovën. Në

SYRI TV SYRI TV April 26, 2023

Edhe OKB mbylli dyert per Bajram, rrespekton islamin. OKB: Viti 2030 bota me 2.2 miliardë muslimanë

Muaji i Ramazanit dhe festa e Bajramit po verehet jo vetem ne

SYRI TV SYRI TV April 23, 2023

MINISTRJA E JASHTME GJERMANE, ANNALENA BAERBOCK NIS SOT VIZITËN TRE DITORE NË KINË. DINAMIKË E RE NË MARRDHËNIET KINË-GJERMANI

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka nisur sot vizitën e

SYRI TV SYRI TV April 14, 2023

Si sillet bota: Tani Rusia kërkon “paqen”, Ukraina do “luftën”

Është e çuditshme se si rokadat në luftëra mund të ndodhin dhe

SYRI TV SYRI TV September 16, 2022

Profesori Amerikan Serwer që po trazon gjithë Serbinë: “Ku është asociacioni i komunave me shumicë shqiptare brenda Serbisë”

Profesori Amerikan Serwer që po trazon gjithë Serbinë: “Ku është asociacioni i

SYRI TV SYRI TV August 9, 2022

Server: Të formohet edhe Asociacioni i komunave shqiptare në Luginë të Preshevës

Serwer hedh një ide: Kosova Asociacion në këmbim të njohjes dhe një

SYRI TV SYRI TV Juli 29, 2022

Osmani e Kurti priten sot në takim nga Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë udhëtuar të

SYRI TV SYRI TV Juli 26, 2022

Shqiptari Emin Egriu edhe zyrtarisht kandidat për Kongres nga Qarku i 26-të i Nju Jorkut

Shqiptaro amerikani Emin Eddie Egriu tashmë është kandidatë zyrtar për kongresin amerikan,

SYRI TV SYRI TV Mai 24, 2022