Pritja e Vitit të Ri nëpër botë (FOTO)

SYRI TV

Në mbarë botën, njerëzit janë mbledhur për t’i dhënë lamtumirën 2023-ës dhe për të mirëpritur vitin 2024.

E fotot e mëposhtme tregojnë disa nga festimet e Vitit të Ri nga e gjithë bota.

Fishekzjarret ndriçojnë horizontin e Londrës mbi Big Ben ndërsa mijëra banorë mblidhen përgjatë brigjeve të lumit Thames për të mirëpritur Vitin e Ri.

UK Celebrates The New Year With London Fireworks

Fishekzjarret shpërthejnë pranë Harkut të Triumfit me “2024” të projektuar në Avenue des Champs-Elysees gjatë festimeve të Vitit të Ri në Paris, shkruan CBS.

FRANCE-NEW YEAR

Ora e Real Casa de Correos uron 2024-ën me fishekzjarre në Puerta del Sol më 1 janar 2024, në Madrid, Spanjë.

New Year's Eve 2023 Chimes At Puerta Del Sol

Fishekzjarret shpërthejnë mbi Portën e Brandenburgut në mesnatën e 1 janarit 2024, në Berlin, Gjermani.

New Year's Eve In Berlin

Fishekzjarret ndriçojnë qiellin pranë hotelit historik Burj al-Arab në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe.

UAE-NEW YEAR

Fishekzjarret shpërthejnë mbi rrokaqiej gjatë festimeve të Vitit të Ri në Makati, Metro Manila, Filipine.

The Philippines Celebrates New Year

Fishekzjarret ndriçojnë qiellin mbi urën e portit të Sidneit dhe Shtëpinë e Operës së Sidneit gjatë festimeve të Vitit të Ri.

Australians Celebrate New Year's Eve 2023

Performanca e Luleve të Hekurt është parë gjatë festimeve të Vitit të Ri në Foshan, Guangdong, Kinë më 31 dhjetor 2023.

New year celebrations in China

Dy turistë po pozojnë në formën e zemrave për të festuar Vitin e Ri në Parajsën e Udhëtimit Perëndimor në Huai’an, Kinë, më 31 dhjetor 2023.

Light Show Welcom 2024