SYRI TV

556 Articles

Shqiptarët e Sarganserlandit në Zvicër bëhen me mjek am shqiptarë, dr. Mirsad Osmani nga Sllupçani hapi ordinancën e tij!

Nga 1 shtatori i këtij viti mërgimtarët shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

ALBA MOTORSPORT të shtunën me 3 shtator feston 20 vjetorin e themelimit në Reinach AG

Të nderuar shokë, bashkëkombës, motoriste të pasionit me datë 03. 09. 2022

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

Profili fals dhe shpifjet ne rrjetin social një motiv i vrasjes së vëllait dhe kunatës në Tiranë

Ditën e sotme u jepet lamtumira e fundit Alban dhe Nora Muskurtit,

SYRI TV SYRI TV August 31, 2022

Debutojnë në Gjermani trenat e parë e parë në botë tërësisht me hidrogjen!

E ardhmja e udhëtimeve miqësore me mjedisin mund të jetë tashmë këtu

SYRI TV SYRI TV August 29, 2022

Ish-kryetarja e Preshevës : Escobar dhe Lajçak, ju ftoj që të na takoni edhe neve shqiptarëve në Serbi

Ish-kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani, ka shprehur keqardhje nga të

SYRI TV SYRI TV August 26, 2022

I Pamposhtur, Kampioni Florian Marku Çon “Peshë” Zemrat E Shqiptarëve Në “Air Albania”

Florian Marku mbetet i pamposhtur. Kampioni shqiptar ka mundur me pikë pas

SYRI TV SYRI TV August 25, 2022

Teniseri serb Djokovic, merr shuplaken e radhes, pas asaj ne Australi! Amarika ja ndalon te hyje. Ai e din pse..

Berne, 25 gusht - I pa vaksinuar, Gjokoviç nuk mund te shkoj

SYRI TV SYRI TV August 25, 2022

Sonte “lufta” ndërmjet Florian Marku dhe meksikanit Ramirez

Florian Marku, “Mbreti Shqiptar”, do të ndeshet sërish të enjten e 25

SYRI TV SYRI TV August 25, 2022

Tjetër medalje ari për Shqipërinë, Kreshnik Leka kampion Europe në Peshëngritje

Shqipëria duket se po kalon një nga momentet më të arta, sa

SYRI TV SYRI TV August 25, 2022