Zvicër

Latest Zvicër News

Në “SHKOLLËN SHQIPE” – Zvicër, në Nidergösgen, të kantonit Solloturn, bilbilat e gjuhës sonë filluan ta cicërojnë shqipen e bukur.

Isuf Ismaili Vatra jonë arsimore “Shkolla Shqipe” vazhdon të shkëlqejë nga drita

SYRI TV SYRI TV November 16, 2023

Policia zvicerane arreston dy shqiptarë

Policia ka gjetur dy hajdutë të dyshuar në dollap Policia kantonale e Cyrihut

SYRI TV SYRI TV November 2, 2023

Akrepat kthehen 60 minuta mbrapa, si ndikon në organizmin tonë?

Akrepat kthehen 60 minuta mbrapa pas mesnatës së sotme, duke bërë që

SYRI TV SYRI TV Oktober 29, 2023

Si luan Vuçiç me Kosovën…shkruan gazeta Zvicerane Neue Zuercher Zeitung

Nën titullin “Serbia duhet t’i japë fund lojës së saj të dyfishtë”, e

SYRI TV SYRI TV Oktober 25, 2023

Policia zvicerane arreston me drogë një serb 55 vjeqar me një grua plakë 76 vjecare

Policia e Winterthurit arreston një 76-vjeçar droge Policia e qytetit Winterthur ka arrestuar

SYRI TV SYRI TV Oktober 25, 2023

Zgjedhjet kombëtare në Zvicër përfunduan me fitoren nga partitë konservatore dhe partitë e krahut të djathtë

Zgjedhjet kombëtare në Zvicër përfunduan me një fiasko politike për partitë e

SYRI TV SYRI TV Oktober 23, 2023

Historike: Fitoi Islam Alijaj, Per here te pare ne Parlamentin zviceran ulet nje shqiptar!

Sot ne Zvicer jane zhvilluar zgjedhjet federale, per Keshilltar Shteteror dhe deputete

SYRI TV SYRI TV Oktober 23, 2023

A JANË NJERËZ KËTA? Më iritoj dhe më la pa fjalë një PISHPIRIK me emrin Dardan Molliqaj

Fatmir Brajshori- Tushi A JANË NJERËZ KËTA? ( Jo nuk janë; më

SYRI TV SYRI TV September 28, 2023

Zvicra kerkon ndeshkimin e autoreve te bandave Serbe, solidarizohet me Kosoven

Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat

SYRI TV SYRI TV September 26, 2023