Policia zvicerane arreston dy shqiptarë

SYRI TV

Policia ka gjetur dy hajdutë të dyshuar në dollap Policia kantonale e Cyrihut kontrolloi një apartament në Winterthur të hënën në mëngjes në lidhje me vjedhjet. Janë arrestuar dy kosovarë të moshës 30 dhe 40 vjeç, të cilët ishin fshehur në një dollap.

Mirëpo, ishte e dëgjueshme se në banesë kishte njerëz, shkruan policia kantonale e Cyrihut. Pas konsultimit me prokurorin publik përgjegjës, shërbimet emergjente kanë kontrolluar banesën.

Dy kosovarët po qëndronin ilegalisht në Zvicër. Në banesë ndodheshin edhe qiramarrësja 25-vjeçare dhe një grua tjetër 43-vjeçare. Ata u arrestuan gjithashtu. Gjatë kontrollit, policia ka gjetur mjete për vjedhje. Dy kosovarët dyshohet se kanë kryer grabitje. Qëndrimi juaj në Zvicër është i paligjshëm.

Le Canton27.ch duke ju referauar burimeve te policise kantonale.