SYRI TV

433 Articles

“VITI I GJUHËS LETRARE SHQIPE”

  Me rastin e 50-vjetorit të Kongresit të Drejtshkrimit, Këshilli Koordinues i

SYRI TV SYRI TV September 15, 2022

Kamberi ja thot në sy Vuçiqit: Kosova është e pavarur, duhet të ja thoni të vërtetën serbëve

Në Kuvendin e Serbisë ka filluar seanca e posaçme në të cilën

SYRI TV SYRI TV September 13, 2022

Tërnava, Gjergji e Krasniqi arrijnë në Hagë, vizitojnë ish-krerët e UÇK-së

Sot në Hagë kanë arritur tre klerikë fetarë nga Kosova, pasi nesër

SYRI TV SYRI TV September 9, 2022

Ardita Sinani falenderon ministrat Bislimi e Nagavci për kontributin e madh për Luginën

Reciprociteti midis serbëve në Kosovë dhe shqiptarëve në Serbi është garancë për

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi: Ka ardhur momenti që çështja e Luginës së Preshevës të marrë vëmendje edhe nga bashkësia ndërkombëtare

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka shkruar në Facebook për vizitën që ka zhvilluar

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi e Nagavci me Këshillin Kombëtar Shqiptar: Do t’i rrisim fondet për Luginën

Ka filluar takimi i zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe

SYRI TV SYRI TV September 5, 2022

Enzian Ameti debuton në ligën belge 2 ndeshje 4 gola

Nga Artemisa Kastrioti, Nju Jork Sportisti shqiptar Gentian Ameti ka lindur në

SYRI TV SYRI TV September 3, 2022

Shqiptarët e Sarganserlandit në Zvicër bëhen me mjek am shqiptarë, dr. Mirsad Osmani nga Sllupçani hapi ordinancën e tij!

Nga 1 shtatori i këtij viti mërgimtarët shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

ALBA MOTORSPORT të shtunën me 3 shtator feston 20 vjetorin e themelimit në Reinach AG

Të nderuar shokë, bashkëkombës, motoriste të pasionit me datë 03. 09. 2022

SYRI TV SYRI TV September 2, 2022

Profili fals dhe shpifjet ne rrjetin social një motiv i vrasjes së vëllait dhe kunatës në Tiranë

Ditën e sotme u jepet lamtumira e fundit Alban dhe Nora Muskurtit,

SYRI TV SYRI TV August 31, 2022