Bota

Eksploroni kategorin Bota

Pos Shqipërise, aty është edhe Kosova në nivelin e lartë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

OKB, 17 shtator -Punimet e Sesionit te 78-te të Asambleja e Përgjithshme

SYRI TV SYRI TV September 17, 2023

Qyteti që ndalon fëmijët të kenë celular

Me sukses të madh u kurorëzua programi pilot i autoriteteve komunale të

SYRI TV SYRI TV September 4, 2023

Serbia bëhet shtëpia e dytë e rusëve- shkruan The Economist

Sipas revistës The Economist, Serbia është shndërruar në “shtëpi të dytë” për rusët

SYRI TV SYRI TV August 28, 2023

“Trump nr. 2”: Vivek Ramaswamy, kandidat republikan në rritje për President Amerikan

Vivek Ramaswamy dëshiron të jetë Donald Trumpi i ardhshëm: një i huaj

SYRI TV SYRI TV August 26, 2023

Vuçiq i ofroi armë Zelenskyt në këmbim të mosnjohjes së Kosovës?

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq me shumë gjasë i ka ofruar Ukrainës

SYRI TV SYRI TV August 23, 2023

“Taktika” e Trump-it dhe përpjekja për rikthim në Shtëpinë e Bardhë bëhet më vendimtare

Një analizë nga Axios i referohet taktikave që duket se do të

SYRI TV SYRI TV August 5, 2023

Zbulohet ilaçi që vret të gjitha tumoret kancerogjene

Një kimikat novator që vret kancerin është zbuluar nga shkencëtarët në institucionin

SYRI TV SYRI TV August 5, 2023

Thirrja globale: Një “ndal” celularit në shkolla

Për të trajtuar shpërqendrimin e nxënësve gjatë mësimit në klasë, për të

SYRI TV SYRI TV Juli 28, 2023

E dini cila është arsyeja kryesore pse njerëzit mbyten në det, gabimi i madh që duhet ta fiksoni mirë në kokë

Gjatë verës, shumica e njerëzve duan të shkojnë në plazh për t’u

SYRI TV SYRI TV Juli 24, 2023

Me dron Ukraina godet në Krime depon e municionit

Një sulm ukrainas me dron të shtunën, shkaktoi një shpërthim masiv në

SYRI TV SYRI TV Juli 22, 2023