SYRI TV

556 Articles

Lazio e fiton në shtëpi ndeshjen e parë ndaj Bayernit

Lazio ka arritur ta fitojë ndeshjen e parë ndaj Bayern Munich. Ekipi

SYRI TV SYRI TV Februar 14, 2024

Serbia e zhgenjyer! Kritikoi ambasadorin helvetik pse nuk u solidarizua me propagandën dhe gënjeshtrat e Vucicit ndaj KS në OKB.

Në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara,

SYRI TV SYRI TV Februar 10, 2024

LAJMI I FUNDIT : Plan për atentat ndaj kryeministrit Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është kërcënuar me vrasje, masa të rrepta

SYRI TV SYRI TV Februar 10, 2024

Raian Zulbeari pjesë e shkollës së futbollit «DARDANIA KF» në Zvicër

Futbollisti shqiptar Raian Zulbeari, i lindur në shkurt të vitit 2015 në

SYRI TV SYRI TV Februar 10, 2024

Sot është 79 vjetori i hapjes së shkollës së parë Shqipe në Preshevë

Më 7 shkurt të vitit 1945 u hap shkolla e parë me

SYRI TV SYRI TV Februar 7, 2024

Imami i Forinës: Jemi krenarë me Kryeministrin Talat Xhaferin, gjithandej ku ka qenë na ka përfaqësuar denjësisht (VIDEO)

Imami i fshatit Forinë të Gostivarit, fshat nga vjen edhe kryeministri i

SYRI TV SYRI TV Januar 31, 2024

Ambasadori Hill të mërkurën dhe të enjten do të qëndroj në Preshevë e Bujanoc

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill do të qëndrojë të mërkurën dhe

SYRI TV SYRI TV Januar 31, 2024

NATO gati ! Nis operacionin “Steadfast Defender 2024”, aty edhe shqiptarët!

Rreth 100.000 ushtarë janë mobilizuar, të armatosur deri në dhëmbë në stërvitjen

SYRI TV SYRI TV Januar 25, 2024

Shkolla Shqipe në Zvicër/ Hapet pika shkollore në Dulliken të kantonit të Soloturnit

Shkolla Shqipe në Zvicër/ Hapet pika shkollore në Dulliken të kantonit të

SYRI TV SYRI TV Januar 25, 2024

Njoftim për “KUPA E DIASPORËS 2024” në Zvicër

Kryesia e UKSHFZ që në fillim të vitit ka filluar parapërgatitjet duke

SYRI TV SYRI TV Januar 25, 2024