Zvicër

Latest Zvicër News

Avioni hipersonik zviceran me energji hidrogjeni do të bëjë fluturimet nga Evropa në Australi në vetëm 4 orë

Fluturimi nëpër botë nga Evropa në një destinacion të tillë si Australia

SYRI TV SYRI TV April 1, 2023

Me epitetin «Legjendar» e ngrisim apo e zbehim kryekomandantin tone Adem Jasharin?

Prane heronjeve jemi te vegjel! Edhe me te vegjel jemi para Zotit!

SYRI TV SYRI TV März 5, 2023

Para Pallatit të OKB-së në Gjenevë, qindra shqiptarë protestuan kundër Asociacionit serb

Gjenevë, 4 mars -Takimi i fundit në Bruksel mes kryemistrit shqiptar Albin

SYRI TV SYRI TV März 5, 2023

INTERPOL feston 100-vjetorin e veprimit, bashkëpunimit ndërkombëtar policor -VIDEO

Nga Wiena në Wienë – Interpol 100 vjet në lufte me kriminelet,

SYRI TV SYRI TV Januar 31, 2023

Një lajm jo i mire nga Berni për Zanën dhe Serbinë: Granit Xhaka futbollisti i vitit në Zvicër

Bernë, 23 janar -Pasi gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch e shpalli

SYRI TV SYRI TV Januar 23, 2023

U mbajt Kuvendi i Tretë i “Shkollës Shqipe” – Zvicër

U mbajt Kuvendi i Tretë i “Shkollës Shqipe” - Zvicër Dje, me

SYRI TV SYRI TV Januar 23, 2023

Presidentja e Kosoves Vjosa Osmani ne Davos të Zvicres me 16 janar ne Fourimin Boteror Ekonomik (WEF)

Forumi Ekonomik Botëror sivjet do të mbahet në qytetin pitoresk te Alpeve

SYRI TV SYRI TV Januar 7, 2023

Politikani Zviceran i quajti fashistë serbët e Vucicit dhe të Putinit

Bernë, 6 dhjetor -« Ju lutem mos thoni se “konflikti ndërmjet Serbisë dhe

SYRI TV SYRI TV Januar 6, 2023