VAZHDON PUNA NË REALIZIMIN PROJEKTIT KTHETRA

Ndahen rolet, bëhen përgaditjet e fundit për fillimin e xhirimeve të serialit, telenoveles KTHETRA     Në studion e TV Syri Blue, të dielën ishin tubuar të...

Aktori nga Presheva Gani Veseli për herë te parë shpalos “ sukseset e...

Syri.tv : Përshëndetje i nderuar Gani Veseli, mirë se erdhe në rubrikën javore Bardhë e Zi. Gani Veseli: Falënderim...

Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë

Lambert ka vizituar Shqipërinë dhe ka filluar të njoh çështjen shqiptare që në rini të tij me kërkimet e bëra në Arkivin e Lidhjes...

Xhesika e “O sa mirë” ka një pytje, pret përgjigje nga ju!

Arta Nitaj ka arritur të bëhet e famshme brenda një periudhe të shkurtër, dhe kjo falë rolit të saj në serialin “O sa mirë”. “Xhesika”,...

HASHIM HAJDINI – DËSHMOR I KOMBIT NGA TUPALLA E MEDVEGJES QË LUFTOI PËR LIRINË...

HASHIM HAJDINI (1949 – 1999) Hashim Hajdini u lind më 5 korrik te vitit 1949 në Prishtine, në rrugën e Velushes. Ishte djali i vetëm...

Nora Istrefi në darkë romantike me burrin e saj…Një vend i tillë ëndërr e...

Nora Istrefi është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo verën që shkoi ka realizuar dy projekte muzikore, njërën në bashkëpunim me bashkëshortin...

KOMITETI REVOLUCIONAR I KOSOVËS DHE ZEQIR HAJRIZI

J ugosllavia e AVNOJ-it, duke shkelur të drejtën universale të vetëvendosjes së popujve, Kartën e Atlantikut dhe premtimet e vetë Partisë së saj Komuniste, nga...

PRESHEVA DHE BUJANOCI ME NATALITET MË TË LARTË NË SERBI

Gjatë vitit të kaluar kanë vdekur 40 mijë veta më shumë se sa kanë lindur gjatë në vitin 2017 dhe kjo shënon rënie të...

Ja si dukeshin VIPAT SHQIPTAR kur ishin 18 vjeç dhe me flokë të palyer…(FOTO)

Luana Vjollca: Luana Vjollca është shndërruar prej kohësh në një bionde simpatike por ajo ka debutuar në skenat shqiptare si brune. Që prej kohës...

KUSH E VRAU PATRIOTIN XHELADIN HANA?

Raporti për Manysh Myftiun: “Nana dhe motra, të dyja anëtare partije janë revoltuar shumë dhe ia dedikojnë vrasjen Xhavit Nimanit, i cili e ka...

Lajmet e fundit

Gazeta zvicerane: Kjo ndodh vetëm në Kosovë, bëhet qeveria pa zgjedhje?!

Gjenevë, 29 maj -Gjykata Kushtetuese e Kosovës të enjten konfirmoi një dekret presidencial që pritet të rritë tensionet në vend. Derisa mediat...

Interesat e qytetarëve dhe demagogët!

Qëllimi i demagogjisë Albiniste është që të krijojë një lidhje, në mendjet e qytetarëve, midis vështirësive që përjeton vendi dhe qeverisë...

Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s’ka stërkopil...

E sheh djalosh? Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s'ka stërkopil që ma...