Europa

Latest Europa News

BE-ja: Vëzhgim me kujdes për zbatimin e liberalizimit të vizave nga Kosova

Pavarësisht se vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën hyri në fuqi

SYRI TV SYRI TV Januar 7, 2024

Pasojat e shkeljeve të rregullave pa viza

Qytetarët e Kosovës nga sot (1 janari) mund të udhëtojnë pa viza

SYRI TV SYRI TV Januar 1, 2024

Viola von Cramon raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian Intervista në PE

Mikpritja e saje ne PA ishte tejet miqësorë dhe që në fillim

SYRI TV SYRI TV Dezember 20, 2023

Këshillit Koordinues i Arsimtarëve në Diasporë mbajti takimin e radhës.

Këshilli Koordinues i Arsimtarëve në Diasporë mbajti takimin e radhës, duke u

SYRI TV SYRI TV Dezember 16, 2023

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj

SYRI TV SYRI TV Dezember 8, 2023

Kërkesa për urdhërarrest ndaj Milan Radoiçiq u parashtrua nga Prokuroria Speciale

Prokuroria Speciale e ka parashtruar kërkesën për lëshimin e urdhërarrestit nga ana

SYRI TV SYRI TV Dezember 7, 2023

Sveçla takon ministrin e Mbrojtjes së Turqisë, flasin për situatën e sigurisë dhe sfidat me të cilat po përballen të dy vendet

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla gjatë qëndrimit të tij në

SYRI TV SYRI TV November 13, 2023

Baerbock: Porosi të qartë për anëtarësimit e Kosovës, Shqipërisë, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut e BeH-së në BE

Ministrja e punëve të Jashtme të Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka dhënë porosi

SYRI TV SYRI TV November 13, 2023

Deputeti i Bungestagut, Thomas Hacker: Vuçiqi e ka gënjeshtrën element qëndror të veprimeve të tij

Deputeti i Bungestagut, Thomas Hacker, ka reaguar ndaj pretendimeve të presidentit të

SYRI TV SYRI TV September 26, 2023

Klerikët në Këln të Gjermanisë, porno nga kompjuterët e kryepeshkopatës

Kur njerëzit që pretendojnë se janë të Zotit, joshen lehtësisht nga djalli

SYRI TV SYRI TV August 18, 2023