SYRI TV

336 Articles

Borrellit e Lajçakut reagim i ashpër nga Këshilltarja e BE-së : Kjo ndodh kur luftën kundër krimit e quani provokim

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, ka reaguar pas vrasjes së

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Sulmi në Veri u krye nga njësi të specializuara të Serbisë

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka mbetur i vdekur në Veri

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Kurti takohet me kandidat shqiptar të partive politike në Ambasadën e Kosovës në Zvicër

Pas takimit dypalësh me presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës,

SYRI TV SYRI TV September 22, 2023

Të Ejten Kryeministri Kurti, vizitë pune në Bernë dhe do të pritet nga presidenti Berset.

Bernë, 18 shtator -Me 22 shkurt (e enjte) te ketij viti Kryeministri

SYRI TV SYRI TV September 18, 2023

Çka po paralajmëron Specialja? Vala e re e bastisjeve në Kosovë

Në kohën kur gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve po vazhdon intensivisht,

SYRI TV SYRI TV September 17, 2023

Deshën t’ia lënë fajin shqiptarëve për vjedhjen e aferës “tunel” kryeministri Dritan Abazi i demanton mediat serbe!

Megjithate nuk ishin shqiptaret qe vidhen..” jane keto fjalet e kryeministrit te

SYRI TV SYRI TV September 17, 2023

Pos Shqipërise, aty është edhe Kosova në nivelin e lartë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

OKB, 17 shtator -Punimet e Sesionit te 78-te të Asambleja e Përgjithshme

SYRI TV SYRI TV September 17, 2023

SOKOL – Emër i mbarë gjuhës shqipe

Shkruan: Agron Dalipaj SOKOL,~I. Emër i mbarë gjuhës shqipe që shënon një

SYRI TV SYRI TV September 14, 2023