Vendi

Latest Vendi News

TELEVIZIONET PRIVATE NË KOSOVË FILIALA TË RTS-it!

Fatmir Brajshori-Tushi Është e dhimbshme, e mjerë ,shumë e shëmtuar ajo që

SYRI TV SYRI TV September 29, 2023

Hiq dorë nga ëndrra për Kosovën, Kamberi i drejtohet presidenti serb Viçiq

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka kërkuar

SYRI TV SYRI TV September 27, 2023

Kurti ndërkombëtarëve: Nga nesër është ndryshe

Në nderim të vdekjes së policit Afrim Bunjaku, vrarë nga krimi serb

SYRI TV SYRI TV September 26, 2023

Ardita Sinani: Vuçiq mohoi përgjegjësinë e Serbisë, tradhtoi serbët e Kosovës

Këshilltarja e Kurtit për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka thënë se

SYRI TV SYRI TV September 25, 2023

Gatishmëria profesionale dhe gjesti human i policëve të Kosovës

Policia e Kosovës, mëngjesin e së dielës u përball më një sulm

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Edhe Lajçak pas Borelit dënon vrajsjen e policit Kosovar

Për sulmin në Veri të Kosovës ku u vra edhe një pjesëtar

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Reagon Abdixhiku: Sulmet e bandave kriminale e terroriste me adresë nga Beogradi s’mund ta zmbrapsin Kosovën nga e drejta për vendosje të rendit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku,ka reaguar pas sulmit terrorist

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Borrellit e Lajçakut reagim i ashpër nga Këshilltarja e BE-së : Kjo ndodh kur luftën kundër krimit e quani provokim

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, ka reaguar pas vrasjes së

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Sulmi në Veri u krye nga njësi të specializuara të Serbisë

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka mbetur i vdekur në Veri

SYRI TV SYRI TV September 24, 2023

Çka po paralajmëron Specialja? Vala e re e bastisjeve në Kosovë

Në kohën kur gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve po vazhdon intensivisht,

SYRI TV SYRI TV September 17, 2023