Sport

Latest Sport News

Kosova ndahet me Giressen pas humbjes turpëruese nga Bjellorusia

Kombëtarja e Kosovës ndërpret marrëveshjen me trajnerin Giresse pas humbjes në ndeshjen

Admin Admin Juni 20, 2023

Shqipëria fiton me spektakël, i rrit gjasat për kualifikim në Evropian

Kombëtarja shqiptare e ka shfaqur një lojë spektakolare sonte për t'i mundur

Admin Admin Juni 20, 2023

Haxhi Krasniqi do ta realizojë ëndrrën: Do të luftoj për kombin shqiptar, do të mundohem t’ju bëj krenarë

Haxhi Krasniqi po e pret me padurim njërin prej meçeve më të

Admin Admin Juni 19, 2023

FC Dardania Lausanne ndeshjen e parë kualifikuese për në ligën e dytë interregjionale luajti barazi kundër Alschwill të Baselit

Para ndeshjes në stadiumin e FC Dardania nga Lozana, në hapësirën para

SYRI TV SYRI TV Juni 18, 2023

Spanja e fiton Ligën e Kombeve

Spanja është fituese e Ligës së Kombeve. "Stuhia e Kuqe" e mposhti

Admin Admin Juni 18, 2023

FC Dardania Lausanne nesër zhvillon ndeshjen e parë kualifikuese për ligen e dyte interregjionale

Klubet e futbollit shqiptar po lulëzojnë gjithandej Zvicrës duke treguar sukseset e

SYRI TV SYRI TV Juni 17, 2023

Zvicra e regjistroi fitoren e tretë, Kosova barazimin e tretë

Kombëtarja e Zvicrës me shqiptarë e ka bërë një hap gjigant drejt

Admin Admin Juni 16, 2023

Presidentja Osmani viziton Kombëtaren e Kosovës

12 qershor, 2023 – Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e

Admin Admin Juni 12, 2023

Ndërron jetë ish-kryeministri italian dhe presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berlusconi

Ka ndërruar jetë presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berlusconi. 86 vjeçari vdiq

Admin Admin Juni 12, 2023

“Kupa e Unionit 2023” UKSHFZ nënshkruan marrëveshjen me FC Besa Biel Bienne

Kryetari i Uinonit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër z. Feti

SYRI TV SYRI TV Juni 11, 2023