Vendi

Latest Vendi News

Kamberi ja thot në sy Vuçiqit: Kosova është e pavarur, duhet të ja thoni të vërtetën serbëve

Në Kuvendin e Serbisë ka filluar seanca e posaçme në të cilën

SYRI TV SYRI TV September 13, 2022

Tërnava, Gjergji e Krasniqi arrijnë në Hagë, vizitojnë ish-krerët e UÇK-së

Sot në Hagë kanë arritur tre klerikë fetarë nga Kosova, pasi nesër

SYRI TV SYRI TV September 9, 2022

Ardita Sinani falenderon ministrat Bislimi e Nagavci për kontributin e madh për Luginën

Reciprociteti midis serbëve në Kosovë dhe shqiptarëve në Serbi është garancë për

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi: Ka ardhur momenti që çështja e Luginës së Preshevës të marrë vëmendje edhe nga bashkësia ndërkombëtare

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka shkruar në Facebook për vizitën që ka zhvilluar

SYRI TV SYRI TV September 6, 2022

Bislimi e Nagavci me Këshillin Kombëtar Shqiptar: Do t’i rrisim fondet për Luginën

Ka filluar takimi i zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe

SYRI TV SYRI TV September 5, 2022

Profili fals dhe shpifjet ne rrjetin social një motiv i vrasjes së vëllait dhe kunatës në Tiranë

Ditën e sotme u jepet lamtumira e fundit Alban dhe Nora Muskurtit,

SYRI TV SYRI TV August 31, 2022

Ish-kryetarja e Preshevës : Escobar dhe Lajçak, ju ftoj që të na takoni edhe neve shqiptarëve në Serbi

Ish-kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani, ka shprehur keqardhje nga të

SYRI TV SYRI TV August 26, 2022

Vuçiq: Albin Kurti kërkoi që çdo të drejt e serbëve në Kosovë të vlejë për shqiptarët në Luginë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në këto momente po mbanë konferencë për

SYRI TV SYRI TV August 21, 2022