Admin

109 Articles

«Kurti iu kundërpërgjigjet deklaratave të NATO-s dhe KFOR-it në lidhje me dhunën në Kosovë»

Admirali i NATO-s, Stuart B. Munsch e Komandanti i KFOR-it në Kosovë

Admin Admin Juni 1, 2023

Rumania synon të fitojë ndaj Kosovës dhe t’i nxjerrë barazim Zvicrës në duelet e qershorit

Presidenti i Federatës Rumune të Futbollit, Razvan Burleanu insiston se Kombëtarja e

Admin Admin Mai 31, 2023

Detaje shokuese nga Veriu i Kosovës: 30 ushtarë të KFOR-it të lënduar, tre me armë zjarri

E faktori ndërkombëtar, ai politik dhe i sigurisë, u ka adresuar thirrje

Admin Admin Mai 30, 2023

“Dardanët” në Prizren e presin Zvicrën dhe Danimarkën

Përfaqësuesja A e Kosovës prej 19 korrik e deri më 05 gusht

Admin Admin Mai 30, 2023

Muriqi, në top-5 golashënuesit në La Liga

Vedat Muriqi po kalon nëpër një sezon mjaft të mirë personal. Ai

Admin Admin Mai 25, 2023

Mosmirënjohja

  Një fenomen i zakonshëm në ditët dhe epokën tonë. Çfarëdo që

Admin Admin Mai 25, 2023

Berisha e ndau dhomën me Haalandin, ylli kosovar flet për sensacionin e Man Cityt

Erling Haaland është sot njëri prej sulmuesve më të mirë në botë.

Admin Admin Mai 25, 2023

Interi e siguroi trofeun e dytë në vitin 2023, e fitoi Kupën e Italisë

Interi arriti ta marrë trofeun e tyre të dytë në vitin 2023

Admin Admin Mai 24, 2023

Angela Martini, dhuratë Shkodrës në ditëlindjen e saj

Modelja Angela Martini, ka vendosur që në këtë ditëlindje t’i dhurojë vendlindjes

Admin Admin Mai 24, 2023

Vdes në moshën 83 vjeçare “Mbretëresha e Rock n Rollit” Tina Turner

Tina Turner, një nga vokalistet më të mëdha të rock-ut dhe interpretueset

Admin Admin Mai 24, 2023