Një kosovar që provoi ta luaj « biznesin » në Zvicër kapet nga policia.

SYRI TV

Bernë, 15 shkrut – Një shqiptar i Kosovës me banim në Aargau është dënuar me fletarrest penal për konkurs të paligjshëm. 

Bëni një xhiro nëpër rrugë me një Ferrari ishte per fituesit. 

Shumë njerëz e dëshirojnë atë, raportjne mediat zvicerane transmeton Le Canton27.ch 

Tregtari i makinave bën shortin për daljen nga Ferrari

Një shqiptar i Kosovës (22) nga kantoni i Aargaut donte të përfitonte nga kjo situatë dhe gjithashtu të reklamohej si tregtar makinash. 22-vjeçari organizoi një konkurs në llogarinë e tij të biznesit në Instagram: Kushdo që i transferonte 5 franga nëpërmjet Twint do të merrte pjesë në një lotari, shkruan ai.

Fituesi do të jetë në gjendje të drejtojë një Ferrari F8 Tributo për 24 orë. Reklamim më shumë informacion, ai madje shpërndau fletushka reklamuese  siç raporton “Aargauer Zeitung”. Edhe pse sipërmarrësi i ri shpërndau edhe fletushka reklamuese për konkursin, vetëm disa persona morën pjesë. Më vonë ka marrë edhe postë nga prokuroria publike: Urdhër penal!