Një tjetër shqiptar në Zvicër godet gruan e vetë me thikë. Kjo ndodhi në Gjenevë…

SYRI TV

Nje pas pas nje varsje me thike t enje shipatre ne Zvcer (Vevey) rasti tjeter ka ndodur sot ne Gjenevë, respktivisht në Petit-Lancy. Sipas policse gruaja  është viktimë e një sulmi me thikë të martën rreth orës 10:00 në Gjenevë. Forca të shumta policie janë vendosur në vendngjarje. E plagosur me thikë në Gjenevë, ajo gjendet e gjakosur me foshnjën në krahë. Polica nuk jep detaje rreth rastit e as per origjinen e qiftit.

Mësohet sipas kalimtarëve “nga ndërtesa e saj ka dalë një grua e gjakosur, me foshnjën në krahë”. Madje, dëshmitarët pretendojnë se “kanë parë një thikë të vendosur ende në gjoks”.

Viktima është kujdesur me autoambulancë. Nuk dihet ende prognoza e saj jetike

Të martën pasdite, Ministria Publike e konfirmoi informacionin. Kalimtarët pretenduan se shpëtuan një grua të plagosur, e cila po dilte nga shtëpia e saj me fëmijën e saj, të dy të mbuluar me gjak.

Një kontigjent i madh i policise jane vendosur për të kapur njeriun, tregojnë mediat nga fundi i liqenit të Gjenevës. Madje edhe snajperët madje do të ishin vendosur, të vendosur në dritaret e ndërtesës përballë. Kishte edhe te shtena me armë zjarri ne oret e pasdites  (kohen e drekës). Madje sipas gazetzs zvicerane ne shqip Le Canton27.ch sulmuesi i gruas porvoi te bnte vetvrasje, por fale negociatave dhe shkathtesise se policise se Gjenevës ai nuk ia arriti qëllimit të tij.

Një çerek ore më vonë, burri në fjalë u shoqërua përfundimisht nga policia dhe me një ambulancë.

Gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka mesuar se sulmuesi eshte shqiptar.