Kështjella Pepshi nuk ndalet në Zvicer, nxjerr në treg Albumin e parë. Dje Miss Kosova, sot këgëtarja vjen me Too Many Miles !..

SYRI TV

Kështjella Pepshi (Miss Kosova Univers 2010) poltikanja, aktorja dhe tashme kengetare, para pak ditesh ka lançuar Albumin e saj (Space in Time) qe ka bere jehine ne botën muzikore.

Kenga e Keshtjelles edhe ne Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa..

Ju kujtojme se zonjusha  Keshtjella Pepshi, ne vitin 2010 u zgjodh Miss Kosova Univers duke prezantuar shtetin me te ri ne Evropë, Repupliken e Kosoves ne Miss Univers, ku u mbajt ne Las Vegas.
Ndersa, ne vitin 2018 bukuroshja, modelja shqiptare dhe tash kengetarja zvicerane, Keshtjella Pepshi hodhi ne treg albumin e saj te parë: Too Many Miles, e cilla u degjua dhe transmetua edhe ne MTV, Europa. Nuk kalon vit qe nuk shkruajne madiat zvicerane per Keshtjellën (Politikerin, Model, Ex-Miss: Kështjella Pepshi aus Heimberg BE hat viele Talente. Jetzt will die gebürtige Kosovarin als Sängerin Erfolge feiern) jo vetem si shembull integrimi por edhe si një femër e suksesshme shqiptaro-zvicerane, per te cilen krenonen jo vetem shqiptaret por edhe zviceranët per te arriturat e saj, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Ne viti 2020 ne Kohe pandemie, lançoi kengen e dyte : Who Cares, kenge kjo qe u mireprit nga Radiot europiane, Keshtjella, perndryshe njihet si nje kengetare me nje Vokal dhe Interpretim te larte artistik, e cila pritet ta pushtojë tregun europian dhe botëror.