Policia denon zviceranin pse e nget veturen me shpejtesi te ngadalesuar, kurse shqiptaret pse shpejte!

SYRI TV

Një zviceran gjobitet me 780 franga për të qenë shumë i ngadalshëm në rrugë

Jürg Hirschi u gjobit për zbritjen shumë ngadalë. Kurse, jemi deshmitare, nuk kalon muaj pa u denuar ndonje shqiptar ne Zvicer per shpejtesi te madhe, madje te dyfishuar deri ne 200 km/h, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Ndryshe sipas Blick, Jürg Hirschi, 66 vjeç, nuk do ta harrojë 20 shkurtin 2022. Atë ditë, ai u kthye nga gara legjendare e galopit dhe trotit, e quajtur White Turf, e cila mbledh më shumë se 30,000 spektatorë çdo vit në Graubünden. Për këtë rast, Bernezi kishte marrë me qira një kalë, të cilin ua kishte vënë në dispozicion fëmijëve. I shoqëruar nga kafsha, ai dhe shoku i tij donin të shkonin nga Samedan, në Graubünden, në Kappelen, në kantonin e Bernës, nëpërmjet kalimit Julier. Por Jürg Hirschi nuk mundi të shkonte shumë larg me Ford Ranger-in e tij. “Në Tiefencastel, në Graubünden, policia më nxorri jashtë.” Modeli? Policia ka marrë një telefonatë. Një person anonim e ka denoncuar pasi ka zbritur shumë ngadalë në kalim.