“As nuk e luan prapanicën kur i jep dorën Albin Kurtit”

SYRI TV

Të enjten është mbajtur Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të BE-së në Kotor të Malit të Zi.

Në samit të pranishëm kanë qenë edhe liderët shqiptarë, Edi Rama, Albin Kurti dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi.

Në një video të publikuar në media, shihet raporti i ftohtë i dy liderëve, madje në momentin kur kryeministri Albin Kurti mbërrin në samit ngritën në këmbë të tjerët që ta përshëndesin, ndërsa kryeministri Rama nuk e bën një gjë të tillë.

Në lidhje me këtë ka reaguar profesori Enver Bytyçi i cili thotë se për të gjithë ata idiotë, naivë dhe banditë që ende besojnë se Edi Rama mban anën e Kosovës kundër Serbisë! E kundërta është e vërtetë!

Sipas tij, Rama shtrëngohet fort me Aleksandër Vuçiqin pas thirrjes për “qortim” të ambasadorit të tij në Tiranë.

Deri sa kryeministri i Kosovës Albin Kurti fliste, Edi Rama dhe Aleksadër Vuçiç ishin tejet të shqetësuar  shihet edhe ne foto!

Postimi i plotë:

Sot në Podgoricë! Edi Rama shtrëngohet fort me Aleksandër Vuçiq, pas thirrjes për «qortim «të ambasadorit të tij në Tiranë!

Por as e luan prapanicën kur i jep dorën Albin Kurtit, ndërkohë që gjithë të tjerët ngrihen në këmbë për kryeministrin e Kosovës!

Për të gjithë ata idiotë, naivë dhe banditë që ende besojnë se Edi Rama mban anën e Kosovës kundër Serbisë! E kundërta është e vërtetë!