Lazio e fiton në shtëpi ndeshjen e parë ndaj Bayernit

SYRI TV

Lazio ka arritur ta fitojë ndeshjen e parë ndaj Bayern Munich.

Ekipi Italian triumfoi minimalisht 1:0 në shtëpi ndaj bavarezëve në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë u mbyll pa gola të shënuar dhe me pak raste shënimi, shkruan Gazeta Express.

Upamecano u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 67-të të ndeshjes.

Dy minuta më vonë, Ciro Immobile shënoi nga penalltia për 1:0, e që në fund doli edhe të ishte goli i fitores.

Përkundër fitores, gjithcka mbetet e hapur për ndeshjen e kthimit e cila zhvillohet në Mynih.