Boksieri shqiptar fitoi titullin WBC – Video, legjenda Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjë’

SYRI TV

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”.

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson. Në momentin e festimit të titullit nga Ermal Hadribeaj, Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e ‘shqiponjës’ me duar