Gjermani| Të shtëna në fabrikën e Mercedesit, ka të vdekur e të plagosur

SYRI TV

Të shtëna me armë zjarri në fabrikën e Mercedesit në Sindelfingen të Gjermanisë. Një person ka mbetur i vrarë dhe një i plagosur rëndë.

Një zëdhënëse e policisë e konfirmoi sulmin për BILD.

Punonjësit raportojnë se vendi i krimit është Fabrika 56 e automobilistit, ku prodhohet edhe S-Class.

Policia ka marrë thirrje emergjente nga ora 7:45 e mëngjesit. Një forcë speciale rrethoi zonën.

Punonjësit e shpëtimit janë në vendngjarje me një kontigjent të madh duke përfshirë dy helikopterë dhe disa mjekë të urgjencës.

“Një person ka mbetur i vrarë, një i plagosur rëndë. Sfondi është ende i paqartë. Autori u arrestua” tha zëdhënësja e policisë për BILD.