Kosova kundër Zvicrës në EURO24

SYRI TV

Është hedhur shorti për fazën e grupeve në Kampionatin Europian 2024 që pritet të mbahet në Gjermani.

Kombëtarja e Kosovës ka mësuar grupin që do të kenë kundërshtarët e sajë por, një rifreskim është kundër Zvicrës kur dihet se në Kombëtaren e Kosovës luajnë edhe futbollist që më herët kanë qenë edhe në reprezentacionin e të rinjve për Zvicrën.

UKSHFZ e ka mirëpritur grupin shumë të qëlluar sidomos Kosovë -Zvicër sepse edhe bashkatdhetarët në Zvicër do të kenë rastin te mbështesin kombëtaret duke i dëshiruar suksese të dy ekipeve dhe me shprese te kualifikohen bashke në Europianin 2024.

Dardanët’ në grup do t’i kenë këta kundërshtarë: Zvicra, Israeli, Romania, Kosova, Bjellorusia, Andorra.

Edhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë një përzgjedhje në grup kundërshtarë të denjë si ajo e Polonisë dhe e Çekisë

Kuqezinjtë’: Polonia, Qekia, Shqipëria,  Ishujt Faroe, Moldavia.