Profili fals dhe shpifjet ne rrjetin social një motiv i vrasjes së vëllait dhe kunatës në Tiranë

SYRI TV

Ditën e sotme u jepet lamtumira e fundit Alban dhe Nora Muskurtit, të cilët u vranë dje nga vëllai i këtij të fundit në agjencinë e tyre imobilare në rrugën “Myslym Shyri”.

Çifti i bashkëshortëve do të përcillen për në banesën e fundit sot në orën 16:00.

Arsen Muskurti vrau dje vëllanë dhe kunatën e tij. Ai ra në prangat e policisë më vonë pas krimit ë lagjen “5 Maji”, ku të pranishëm gjatë momentit të arrestimit ka qenë edhe bashkëshortja, djali i tij dhe një avokat.

Autori dhe viktimat kanë patur bizneset pranë njëri-tjetrit. Ndërkohë që të njëjta burime bëjnë me dije se Arseni ishte konfliktuar me të vëllain dhe bashkëshorten e tij më parë. E gjithë ngjarja dyshohet se ka nisur pas një konflikti familjar.

Në profilin e autorit të ngjarjes në Facebook ai akuzonte kunatën e tij se fshihej pas një profili fals, e cila e akuzon për lidhje jashtëmartesore.

JU QË KENI FACEBOOK dhe ËAST UP të rremë apo që ja keni vjedhur FB-kun dikujt tjetër, jeni njëri nga këto persona VISJANA DADA banore në POGRADEC lagja industriale ndërtesa nr 28, ARTUR XHUKELLARI banor në POGRADEC lagja industriale ndërtesa nr 28 i shpallur në kërkim ndërkombëtar, VISJANA letrat për burg i ka cështje ditësh, dhe dëmshpërblim gjithashtu.

Ti DRITAN MUSKURTI i njohur si ALBAN MUSKURTI pronar i NOOR TRAVEL që dërgon njerëz në UMRA në ARABI i bërë LANET (mallkuar) nga NËNA me zemër e me shpirt, haram qumështi i nënës që merresh me të tilla akuza, shpifje, shantazhe, skuthurinash etj…

TI NORA MUSKURTI bashkëshortja e Dritanit (Albanit) nga mllefi që ka për vjehrrën e saj që e ka bërë LANET.

Këto që keni bërë JU i dinë të gjithë njerëzit, FISI, KOMSHINJTË, SHOK, MIQ & Dashamirës të gjithë i dinë cfarë keni bëre ju të dy burrë e grua, TURP për DRITAN MUSKURTI që flet kështu kundër vëllait të tij prej nëne, TURP për NORA MUSKURTI, që flet kështu kundër kunatit të saj.

Populli thotë: Ai që mundohet të hedh vëllain në gropë bjen vetë në gropë.

NËNA nëse vdes do vdes vetëm nga depresioni që po shkaktojnë këto individë familjes tonë dhe 10 familjeve të tjera që ju kanë hy në HAK dhe ju kanë bërë zullum.

Dhe për këtë gjë DRITAN MUSKURTI, NORA MUSKURTI, VISJANA DADA,  ARTUR XHUKELLARI do të mbajnë përgjegjësi para ZOTIT, shtetit dhe njerëzve.

Pra i keni bërë zullum 11 familjeve ato familje kanë vellezër, xhaxhallarë, dajallarë, kushirinjë, që nuk ju a falin këtë që keni bërë se i keni prek nderin dhe krenarinë.

Varr mos pacit kushdo qoftë pas këtyre profileve në facebook që nxirni dhe foto të të tjerëve në fb dhe foto fëmijësh, turp, a keni zemër ju a keni ndjenja tju vijë TURP, haram e pacit hallall nuk e keni sa të jemi gjallë dhe ky haram do tju shoqërroje dhe gjatë vdekjes.

Cështjen tuaj ja kemi lënë ZOTIT të LARTËMADHËRUAR dhe pastaj shtetit me institucionet përkatëse.

Do tju vij dhe ju dita e dhënies së llogarisë.

Amin. Ja ALLAH Ja ALLAH ja ALLAH

/Abcnews.al/

/abcnews.al