Zyrtare: Lis Shoshi transferohet te klubi lituan

0
246

Pieno Zvaigzdes ka vendosur të riorganizojnë klubin duke nënshkruar me një basketbollist të Kosovës.

Shtatgjati i Sigal Prishtinës, Lis Shoshi ka kaluar te klubi lituanez së bashku me Osvaldas Olisevicius nga Gjermania.

Dyshja do të zëvendësojë Ryan Anderson dhe Julius Kazakauskas, ku ekipi vendosi të mos e mbajë Andersonin pas një periudhe prove, ndërsa kontrata me Kazakauskasin ka ndërpre marrëveshjen.