ZYRTARE: Italia merr lajmin katastrofë para ndashjes së ‘Play Offit’ me Suedinë

0
329

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Giampiero Ventura ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Suedisë në kuadër të “play-off” për Botërorin Rusia 2018.

Italia do të përballet me mungesën e Simone Zaza, Stephan El Shaarawy, Danilo D’Ambrosio dhe Leonardo Spinazzola.

Ndeshja e parë do të zhvillohet sonte në Stokholm, ndërsa ajo e kthimit në Milano këtë të hëne.

Kjo është lista e plotë e të ftuarave:

Portierë: 1 Gianluigi Buffon (Juventus), 12 Gianluigi Donnarumma (Milan), 22 Mattia Perin (Genoa)

Mbrojtës: 13 Davide Astori (Fiorentina), 15 Andrea Barzagli (Juventus), 19 Leonardo Bonucci (Milan), 3 Giorgio Chiellini (Juventus), 4 Matteo Darmian (Manchester United), 2 Daniele Rugani (Juventus), 21 Davide Zappacosta (Chelsea)

Mesfushorë: 20 Federico Bernardeschi (Juventus), 6 Antonio Candreva (Inter), 16 Daniele De Rossi (Roma), 7 Alessandro Florenzi (Roma), 5 Roberto Gagliardini (Inter), 10 Lorenzo Insigne (Napoli), 14 Jorge Luiz Frello Jorginho (Napoli), 18 Marco Parolo (Lazio), 8 Marco Verratti (Paris Saint-Germain)

Sulmues: 9 Andrea Belotti (Torino), 17 Eder Citadin Martins (Inter), 23 Manolo Gabbiadini (Southampton), 11 Ciro Immobile (Lazio)

/ Oldi Mele